Jesienny ratunek dla skóry od Academie

Choć je kochamy i uwielbiamy, to niestety w nadmiarze szkodzi naszej urodzie. Już wiecie, o czym mówimy? Tak, o słońcu, w których promieniach leniuchujemy latem czasami zbyt długo… Dlatego jesienią należy skórę poddać specjalistycznym zabiegom regenerującym.


zabiegi-zluszczajace-rozjasniajace

Za zbyt szybkie starzenie się skóry odpowiada promieniowanie UV emitowane przez słońce. Atakuje ono skórę, niszcząc kolagen i elastynę. W ten sposób pogłębiają się zmarszczki, pojawiają się przebarwienia i dochodzi do nadmiernego rogowacenia skóry. Cera nabiera ziemistego koloru, a uszkodzenie płaszcza hydro- lipidowego powoduje często łuszczenie naskórka. W efekcie skóra staje się szorstka, mocno przesuszona i odwodniona. Jest to szczególnie zauważalne przez naszych klientów jesienią.

Jest jednak na to rada. Najskuteczniejszą walkę z posłonecznymi uszkodzeniami skóry, które przyspieszą jej odnowę, możemy wytoczyć za pomocą zabiegów złuszczających np. peelingów mechanicznych (mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny ) lub chemicznych (tzw. eksfoliacja kwasami). W naszym day spa w Miasteczku Wilanów proponujemy zarówno złuszczanie mechaniczne, jak i specjalistyczny zabieg złuszczający Academie, zawierający stężony kwas glikolowy. Nie tylko usuwa on obumarłe komórki naskórka, rozjaśniając przebarwienia, ale również stymuluje skórę do szybszej odnowy.

Doskonale sprawdza się też zabieg rozjaśniający wykonany preparatami zwierającymi duże stężenie witaminy C, która rozjaśnia przebarwienia, rozświetla skórę, wyrównuje koloryt skóry i zapobiega produkowaniu się melaniny – barwnika wytwarzanego przez naskórek w wyniku działania promieniowania UV. Seria takich czterech zabiegów wykonanych w ciągu jednego miesiąca przyniesie bardzo dobre rezultaty. Skóra stanie się  jaśniejsza, bardziej jednolita, promienna i widocznie młodsza.

Nie możemy też zapomnieć o kuracji domowej. Dlatego powinniśmy się doradzić kosmetyczki, jakie produkty wybielające powinniśmy stosować na co dzień między zabiegami, tak aby nasza skóra odzyskała jednolity koloryt jeszcze przed Sylwestrem!